kdo to je a co se s ním právě děje?


Daniel Skála patří mezi světově uznávané koncertní cimbalisty. Zaměřuje se zejména na soudobou hudbu, v repertoáru má však také skladby období baroka, nebo romantismu. Se svým speciálním koncertním cimbálem jménem Francimór hraje sólově, v komorních uskupeních i s mnoha různými orchestry. Pořádá také velice úspěšné improvizační projekty a koncerty.

Rovněž je aktivním skladatelem. Napsal kompozice pro sólové nástroje, hudbu komorní i skladby orchestrální, vytvořil několik celovečerních projektů založených na řízené improvizaci, na kontě má taky komorní „neoperu“ „Červený nos“.

V neposlední řadě se pak věnuje pedagogické činnosti. Kromě výuky hry na cimbál pořádá také kurzy tzv. „Kreativní improvizace“ a s výtvarníkem Tomášem Volkmerem pak kurzy „Re:Kreace“, oba zaměřené na rozvoj kreativity s výrazným využitím různorodých  improvizačních technik.

Kliknutím na 5 dalších dlaždic objevíte celý svět Daniela Skály, jeho současné projekty, skladatelskou činnost i to, jak při tom všem vypadá na živo!


cs_CZCzech