škola her na cimbál pro začínající a mírně pokročilé hráče a hráčky

 

„Víla Cimbálenka a učená moucha BzukFuk provázejí cimbalisty a cimbalistky a taky tak trochu jejich učitele a učitelky kouzelnou cimbálovou krajinou. Neusilují o to kohokoliv vyučovat, mají jednoduše touhu ukázat, jak je svět cimbálu čarokrásný, kolik se v něm skrývá tajemství a neprožitých dobrodružství…“

Cimbálovánky jsem psal asi rok (i když samotné napsání textů a skladeb mi trvalo vlastně necelý měsíc) a naštěstí jsem na to nebyl sám. Pomáhala víla Cimbálenka, moucha BzukFuk a sposta dalších přátel a kouzelných bytostí z cimbálové krajiny. S robotem Botem jsme hledali boty, s vysokorychlostním šnekem Bohumilem jsme si pořádně zazávodili a s traktorem Ferdinandem jsme prostě orali pole. Celkově jsme nastřádali okolo šedesáti skladeb a příběhů a s mouchou Bzukfukem jsme rozebrali nejen všechny základní techniky hry na cimbál, ale i pojmy jako dynamika, tempo, nebo třeba aktivní vnitřní ticho.

A když mluvím o Cimbálovánkách, nikdy bych nemohl zapomenout na Tomáše Volkmera. Kamaráda, který moc rád maluje a který mi pomohl vytvořit mnoho nových skladeb za pomocí grafické notace. Ujal se taky obtížného úkolu zjevit nám všechny aktéry, což tedy vůbec není jednoduché, vždyť jsou kouzelní!

 

 

cs_CZCzech